kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
28.5.2013 / Pražské schody 2013

Letošní jubilejní 20. ročník prestižního závodu Pražské schody, který se již tradičně koná přímo vhistorickém centru Prahy, připadl na krásné slunečné odpoledne. Závod se vletošním roce konal shistoricky nejkvalitněji nabitou startovní listinou a nakonec i s rekordním počtem diváků u trati. Na 1400 m dlouhém okruhu, který vedl po zámeckých schodech, přes Malostranské náměstí, Jánským vrškem na Nerudovu ulici a na Hradčanské náměstí, letos přibyla i nová technická pasáž. Přímo na Malostranském náměstí vytvořili pořadatelé malý skok a po něm hned přejezd valníku.

Kéryho bohužel trápila stále nemoc, kterou si uhnal při vesmírném boji o zlatý JEDIjský meč vNovém Městě na Moravě a tak se do závodu pustil pouze Císařpán Vojťas. Již při projíždění trati cítil formu, když zjišťoval, že dolu ze schodů je schopný sledovat jednoho sfavoritů závodu Juliena Absolona. Těsně před startem se uskutečnila také již tradiční jízda na počest Roberta Bakaláře a hned po té byl závod odstartován.

Vojta na tom ze začátku nebyl vůbec zle a jel někde za půlkou pole. Avšak jeho plány na to vyhrát prémiový diamant za 50000 Kč zhatil kameraman, který na Jánském vršku vlezl přímo do trati se snahou vytvořit co nejlepší záběry přímo vakci. Vojťas jel, co to dalo a zvláště díky mohutné podpoře Michalise Zajíce, ale i dalších kamarádů a příbuzných fandících na život a na smrt, nakonec odjel celkem solidní závod.

Kristian Hynek s Honzou Škarnitzlem nasadili nekompromisní tempo a nakonec stáhli ze závodu všechny kromě 10 vyvolených. 6 odjetých kol z 11 nakonec bylo pro Vojtu velmi dobré a díky tomu si možná i vysloužil kompliment od redaktorů portálu idnes.cz


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet