kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
2.6.2013 / ČP XCO No.2, Praha

Dlouho očekávaný comeback českého poháru cross country na území Matičky Prahy a pohárovou premiéru atraktivní disciplíny Eliminator změnilo bohužel povodňové počasí spíše ve společenskou akci.

Riders byli v Praze nastoupeni již od čtvrtka ve složení SM Denisa, eliminační specialista Aviator a samozřejmě domorodci Kéry a Vojta. Do sobotního sprinterského klání však nastoupila nakonec pouze Sexy Mama. Ostatní se pro nepřízeň počasí rozhodli pošetřit síly i techniku na důležitější cross country, což se ukázalo jako rozumné rozhodnutí - již za několik hodin po Eliminatoru totiž Dr. Kubín indikoval u mladé hrdinky Superior Riders horečku a vystavil stop pro nedělní závod. Zbytek Riders využil deštivý sobotní večer k družbě s již téměř zapomenutým členem týmu, nezapomenutelným Zajdou, na kterou se na skok dostavil i Rocco, který byl shodou okolností v Praze na oslavách narozenin pana Císaře.

V neděli se kvarteto odvážných smrsklo pouze na tandem Císař-Kec, poté co byl Aviator těsně před startem své kategorie povolán do centrály ŘLP v Jenči u Prahy aby pomohl svým pražským kolegům řešit výpadek důležitého navigačního systému Eurocat 2000. Rocco sice chvíli zvažoval záskok, obří kus zeleného marcipánu z fotbalového dortu pana Císaře v jeho bříšku však radil raději zůstat v depu a být nápomocen oběma odvážným alespoň vlídným slovem či bidonem.

Vojťas s Kérym vystartovali do bahnitého pekla v 15:15 a oba si na bahnité trati počínali nesmírně bojovně. Kéry kroužil pod dohledem Libovce okolo 15. místa a Vojta se prokousával dopředu z pozic ve třetí desítce. Kérův let bohužel pár kol před koncem lehce zbrzdil pomalý defekt, i tak je ale konečná 20. příčka v silné a národnostně pestré konkurenci úspěchem. Hned za Kérym pak proťal cílovou pásku i Císařpán, který si tak v extrémních podmínkách zajel své dosavadní maximum v elitní kategorii.

I přesto, že bude na pražský pohárový víkend asi málokdo vzpomínat s pocitem sucha a bezpečí, zaslouží za vytrvalý souboj s běsnícími živly pořadatelský tým s Viktorem Zapletalem v čele velké uznání! Res5ect!

Bohatá fotogalerie z dílny Elišky Císařové se momentálně zpracovává


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet