kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
8.6.2013 / ČP XCO No.3, Kutná Hora

Hned týden po jednom znejblátivějších pohárů v historii v Praze přišla na scénu Kutná Hora. Tento pohárový závod je obvykle provázen deštěm, bouřkami, zataženou oblohou a hlavně bahnem. Po povodňovém týdnu každý očekával a připravoval se na to, že tomu ani letos nebude jinak. Letošní ročník ale příjemně překvapil!

Trať byla téměř celá suchá, až na magickou louži těsně před cílem, která dominovala hned dvěmi výraznými parametry: Zaprvé byla hluboká 1,76 m a tak se vyplatilo mít kolo schopné transformovat se na vodní skůtr. A za druhé měla louže zvláštní aromatický nádech pravděpodobně indického charakteru.

Díky práci, nemocím a dalším postihům většiny elitního týmu Supriders se na závod do Kutné Hory vydal pouze Ondra a pražští milovníci utrpení Kérečko a Vojťas. Na trati byly letos udělané nové pasáže a nutno podotknout, že se to pořadatelům velmi povedlo, zvláště pak kamenitá pasáž Rock garden kousek před cílem.

Po startu kadetů se Ondra vůbec nešetřil a s vidinou dostat od kočiček u cíli ovocný birell, objel všechna kola tentokrát bez defektu. Na svém prvním dokončeném pohárovém závodě dojel na pěkném 24. místě.

Asi po 5 hodinách, když už se schylovalo kvečeru, se na start postavila elita. Kromě kluků z Riders hájili barvy Superioru také Marek Konwa a Jirka Novák ze Superior Brentjens teamu. Vojtovi se tentokrát povedl start a tak získal parádní pozici hned po startu. Kery ho hned následoval a tak vprvních dvou kolech utvořili tzv. bojovou formaci. Počet karet ve hře je však omezený a tak se kluci po 2 kolech museli rozdělit. Vojťas se nakonec blýskl 22. místem (10. v U23) a Kéry dokončil na pěkném 25. místě (14. v elitě.)

Na závěr nutno pochválit pořadatele - těšme se na příští rok, kdy se pojede v Kutné hoře závod C1!

 


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet