kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
16.6.2013 / MČR XCM, Malevil Cup a Letňanský pahorek 2013

Vojťas se letos jako jediný rider zůčastnil velkolepé akce, závodu Malevil Cup, který byl zároveň vypsán i jako mistrovství republiky v bikemaratonu. Z důvodu plicní gangrény a otoku na mozku se rozhodl pouze pro krátkou trať (40km), která nedisponovala takovým převýšením, tudíž měla charakter klasického sprintu...

Po startu závod připomínal rok 1937, kdy velké množství říšských jezdců zbylo jen pár Čechů a Poláků, kteří se snažili o nemožné. Pravda se však ukázala v dlouhých táhlých výjezdech, které byly vedeny rozbitými úvozy. Vojťas se cítil velice dobře a soupeře vkopcích trestal. Nakonec po rozdělení tratí v kopci udělal nástup, na který se nedočkal žádné odpovědi ze strany soupeřů a dojel si pro vítězství. K mistrovskému titulu gratulujeme Kristiánovi Hynkovi!

V neděli se Císařpán rozhodl, že se i přes únavu z Malevilu ztrestá ještě na Mistrovství republiky UAC (unie amatérských cyklistů) v pražských Letňanech. Závod jménem Letňansko-Kbelský pahorek byl pořádán uprostřed pole, takže jediné, co se na trati dalo považovat za technické, byly zatáčky. To však ale neznačilo lehčí závod, naopak se celý závod jelo ostré tempo. A díky několika prudkým výjezdům a opravdu vydatnému vedru byl asi každý po chvíli úplně prošitý.

Vojťas jel celý závod v první skupině, která se rozpadla až vpolovině posledního kola. Nakonec nestačil pouze na jednoho soupeře a tak si dojel pro 2. Místo celkově a zároveň se stal vítězem kategorie 19-29.

 


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet