kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
29.6.2013 / Adrenalin Cup 2013, Ostravice

Další ročník nejprestižnějšího českého závodu extrémních štafet, vypsaný navíc jako mistrovství republiky, hostila uplynulou sobotu Ostravice. Své želízko v ohni měli pod Lysou Horou i Superior Riders.

Předsedu Rocca tentokrát angažoval ambiciózní mezinárodní tým okolo ostravické prodejny Ruma Sport s kapitánem Honzou Zemaníkem - vítězem běžecké dvacetčtyřhodinovky na Lysou Horu (tohle doma rozhodně nezkoušejte!). Neméně hvězdné bylo i duo slovenských démonov Ivan Chlebovec a Radovan Sučík na postu pilota paraglidu resp. kajakáře.

Nejdříve čekala porce bolesti tradičně běžce. Honza v silné konkurenci předával štafetu Ivanovi na 16. místě. Ten spolu s dalšími paraglidery na vrcholu chvíli vyčkal a poté, co počasí umožnilo start, vydal se do boje s vzdušným živlem. Jeho parádní výkon bohužel poznamenal zákeřný lokální poryv větru (v meteorologickém žargonu známý jako "nanotornádo") během přistávacího manévru, který šňůry jeho padáku důkladně zamotal do střídačky místního fotbalového týmu. Nekompromisní komisař Bob damek trval na vysvobození padáku, což se nakonec povedlo "než bys řekl švec" (Kuča za tu dobu ve své mobilní Oakley kukani prodal pouze 3x brýle sluneční, 1x brýle dioptrické vč. vyyšetření zraku, 2x žabky dámské, 1x kšiltovka...).

Rocco tak vyrážel na trať až na hranici třetí desítky a ačkoli se snažil sebevíc, nedokázal se tentokrát uvést do stavu lobotomické nirvány a očividně se trápil. Pár watů jistě ubrala i tasemnice usazená na průduškách, se kterou bojuje od doby, kdy vdechl kouset tataráku...výsledkem byl 6. čas mezi cyklisty a posun týmu na 10. příčku absolutního pořadí, kterou statečně jedoucí Radovan uhájil až do cíle.

Závěrem je třeba vyzdvihnout parádní výkony dvou věrných fanoušků Superior Riders - Niki Ivanov v cyklistické části tentokrát nestačil pouze na famózního Vencu Ježka, jehož štafetu přivez vítězně do cíle nestárnoucí elegán kánálů (vodních) Láďa Maroul...


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet