kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
11.8.2013 / Víkendový hattrick předsedy Rocca

Druhý srpnový víkend byl závody doslova nabitý, čehož moravská sekce Superior Riders využila dosytosti, především pak Rocco, který kraloval hned třem závodním kláním a odčinil tak zaváhání z minulého týdne, kdy podcenil spurt v premiérovém ročníku Hostýnské 50 a skončil 3.

Startovní číslo si předseda přidělal na řídítka již v pátek odpoledne, kdy jako člen štafety www.ReklamniPlachty.cz startoval na terénním triatlonu Valachy Man v Novém Hrozenkově a spolu s kolegy Tomem Hlaváčem a Pavlem Holcem tuto soutěž ovládli o více než 6 minut.

Sobota patřila oblíbenému závodu Bobr Bike v Litovli, kam kromě Rocca obhajujícímu zde loňské vítězství vyrazila z horského jesenického soustředění také Teta Johanka a přímo z příměstského tábora mládeže pořádaného ekologickou organizací vesmirnilide.cz dorazil i udatný Aviator. Rocco se po startu z areálu zdejšího světoznámého pivovaru brzy chopil taktovky závodu a jako jediný s ním dokázal udržet krok talentovaný jezdec Rádesovy formace ČS Specialized Jirka Daněk. S ním předseda utvořil skvěle spoluporacující duo, které si to kromě pár bezvýznamných nástupů na trati, férově rozdalo v cílovém spurtu. Rocco tentokrát nic nepodcenil a cílovou pásku proťal pět jako vítěz.

Neméně dramatickou zápletku měl závod pro Tetu Johanku, která v prvním sjezdu přišla o bidon a brzy se začala zcela dehydrovaná propadat startovním polem. Naštěstí se po jejím boku objevil jako Aštar Sheran v kosmické lodi Plea II Aviator na svém SUPu a obklopený zářivou aurou dobrotivosti a lásky a se s Tetou podělil o svůj jediný bidon Enervit. Johanka se v zápětí opět dostala do tempa a začala stahovat náskok svých sokyň, což bohužel překazil zákeřný defekt v jednom ze sjezdů. Aviatorova mošnička dobrých skutků však ten den ještě zdaleka nezela prázdnotou a náš hrdina Johance po bidonu propůjčil i své zadní kolo, zatímco se sám vydal pěšky hanáckými hvozdy do cíle.Teta nakonec po všech peripetiích vybojovala parádní 2. místo. Příjemné závodní odpoledne zakončilo sledování dechberoucího výstupu akvabeláka Radečky v místním plavebním kanálu, opakovaný cílový špurt Rocca a Jirky pro celovečerní dokument ČT a vyhlášní vítězů.

Neděle patřila téměř domácím závodu populární série Cyklomaratontour Okolo Ostravy startujícím v areálu Skalka u Vřesiny. Na startu opět nechyběl ani Rocco s Tetou Johankou a především předseda po loňské 2. místě silně prahnul po vítězství a po vražedném startu do sjezdovky na nic nečekal a okamžitě roztrhal startovní pole. Brzy zůstal předsedovi po boku pouze opavský silniční matador Čert a dvojice si brzy vytvořila několikaminutový náskok před svými pronásledovateli. Závěrečný sjezd do cíle však vyhovoval více Roccovi, který roli favorita bezezbytku potvrdil a vyhrál. Teta Johanka se tentokrát stala obětí několikaminutového bloudění velké skupiny jezdců, bednu mezi elitními ženami si však dokázala pohlídat a brala 3. místo. Celý průběh závodu hezky dokumentuje pořad ČT4 Sport.

Bohatá fotogalerie z Bobr Biku

 


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet