kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
17.8.2013 / MTB Životské hory 2013, Dolní Životice

Další ročník parádního bikemaratonu MTB Životské hory a jeden z vrcholů sezóny opavské části Superior Riders připravil pořadatelský tým okolo Vlasty Libera 3. srpnovou sobotu.

Vysoce nerózní byl již od časného rána loňský vítěz Rocco, který měl tentokrát nebývale silnou konkurenci v podobě Jana Hrušky a špičkově připravených opavských bikerů z týmů Bikestyle a Stevens-Supshop.cz a ve velkém očekávání byla rovněž Teta Johanka, kterou v týdnu před startem oslabila nedobrovoplná odtučňovací kůra a dlouho bylo otazníkem, zda do závodu vůbec nastoupí. Naštěstí nechyběl vždy pohodově naložený Fish se Sexy Denisou, Filipem a perským kobercem, kteří se postarali o uvolnění napětí.

Po lehce odloženém startu začal Rocco okamžitě uplatňovat svou eliminační metodu a po druhém stoupání vyselektoval vedoucí čtveřici ve složení Čert, Honza Hruška a Břetík Rohel. Po hodině pekelného úsilí na špici však předsedovi začalo být jasné, že tentokrát své síly lehce přeceníl a ve stoupání do Moravice nedokázal spolu s Břetíkem reagovat na nástup zkušenějších souputníků. Favorizovaný Honza Hruška si nakonec opravdu dojel pro vítězství, těsně následován Čertem a Roccem, který v urputné snaze udržet si Břetíka za zády vedoucí duo před cílem nakonec téměř dostihl.

Teta Johanka se do závodu vrhla s nemenším úsilím a v první polovině ženskou kategorii vedla, pak se však začala projevovat prodělaní viróza a Teta přepustila první dvě míta paní Hruškové a Najserové a sama projela cílem s nevelkou ztrátou na i tak parádním 3. místě.

Nevětší úspěch pro Superior Riders nakonec vybojovala Sexy Mama Denísa na krátké trati (kterou absolutně ovládl mocný "Portor" Henžo), když se do cíle přiřítila jako druhá žena celkově a suverénně tak ovládla kategorii juniorek. Odměnou jí bylo bezplatné zapůjčení dvou kusů dětí z půjčovny Bike One, které se postaraly o příjemné vyplnění času před vyhlašováním vítězů.

Závěrečná ceremonie zakončila příjemný den v Dolních Životicích všichni zúčastnění se mohli začít těšit na další ročník tohoto bikemaratonu pyšnícího se skvělou atmosférou, lidovým startovným, super organizací a především parádní jezdivou avšak nakažlivě náročnou tratí...

Menší fotogalerie z pozávodního dění


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet