kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
1.3.2014 / Jesenický zimní triatlon 2014

Superior Riders mají za sebou první letošní ostrý start. O titul mistra republiky v zimním triatlonu bojoval uplynulou sobotu pod vrcholem nejvyšší hory Jeseníků Vojťas s Roccem.

Prvním úkolem obou Riders bylo zdolat 9km náročného stoupání z Karlovy studánky k chatě Kurzovní pod vrcholem Pradědu. Předseda Rocco zde bezezbytku využil výhodu nejlepšího stroje ve startovním poli a jako jediný v cyklistické části pokořil magickou hranici 30 minut. Císařpán Vojta pak svého SUPa předával do depa na pěkném 13. místě.

Snaha o co nejhezčí mašličku na tkaničkách běžkařských bot sice znamenala drobnou, cca. minutovou, ztrátu na soupeře, přesto, Rocco i Vojta vyráželi na dva čtyřkilometrové běžkařské okruhy stále v kontaktu s čelem startovního pole.

Proměnlivá kvalita sněhu tentokrát řádně zamotala hlavu všem nejen závodníkům, ale především jejich nordickým servismanům. Rocco se tentokrát rozhodl neriskovat a místo prášků, klistýrů a kdoví čeho ještě zvolil tradiční žluté Skivo, které znamenalo 17. běžkařský čas. Vojťasův servisman Lars se po čtyřdenním bádání v buňce vytasil s netradičním pojetím tuleních pásů na bázi chlupů z ohanbí nalepených na medem potřené skluznice... bohužel se ukázalo, že skluzné parametry kypré české kuchařky jsou od mladistvé laponky diametrálně odlišné a Vojťas se tak běžkařskou částí těžce protrápil...

Druhé depo zvládli oba Riders kuriózně ve zcela shodném čase a vydali se na závěrečných 5.6km běhu na vrchol Pradědu a zpět. I přes spíše exhibiční pojetí posledního úseku protnul nakonec Rocco cílovou pásku na slušném 10. místě celkově a 8. v kategorii, Císařpán obsadil v mezinárodní konkurenci triatletů-specialistů rovněž solidní 33. resp. 19. místo.

Více informací o této mimořádně vydařené a parádně zorganizované akci, včetně výsledků a fotogalerií, naleznete na webu pořadatelského týmu Triatlon Team Opava

Velký dík paní Císařové a slečně Kolašínové za technický support během náročného závodu!


» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet