kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
4.10.2008 / KPŽ Trutnovská 50, Trutnov

Seriál závodů Kolo pro život vyvrcholil uplynulou sobotu Trutnovskou padesátkou a s ním pro většinu Superior Riders i letošní dlouhá MTB sezóna.

Po oderských galejích bylo těžké najít motivaci pro plnohodnotné závodění a proto se Riders na pátečním brífinku rozhodli vyslat do boje pouze Svaťu a absolvovat sobotních 52 kilometrů jako doprovod kapitána Boryho a dopomoci mu tak k dalšímu pódiovému umístění.

Slušně obsazený závod odstartoval v pravé poledne z trutnovského náměstí za studeného, ale poměrně hezkého počasí, a hned úvodní stoupání nadělilo početný peloton na skupiny. V té první ujížděl vstříc svému letos poslednímu vítězství v KPŽ Svatopluk ( celkově 8. ) a nedaleko za ní se pohyboval shluk šesti černých dresů Superior Riders. Kapitánovo vysoké tempo v kombinaci s Liborovou žaludeční nevolností, pro kterou musel závod nakonec vzdát a Homoušovými ( 70. ) dýchacími potížemi však skupinku domestiků brzy zredukovalo pouze na Victora ( v cíli 34. )s Humrem ( 35. ), kteří tak byli svědky nejen několika menších krizí, ale především neskutečného zrychlení v posledních kilometrech závodu, kterým si Bory vybojoval zasloužené 3. místo v kategorii nad 40 let ( celkově 33. ). Velký obdiv však zasluhují všichni kapitánovi vrstevníci v čele s Jiřím Blažkem a Tomášem Čadou, kteří s ním svedli na trati vyrovnaný souboj a především medailisté kategorie Jan Kopka a Václav Smazal. Velice rozumně pojal tentokrát svůj závodní comeback Zajda a v pořádku dorazil do cíle na 67. místě.

Marek má první říjnový víkend již několik let ve znamení extrémního závodu tříčlenných štafet Bobr Cup - letos v Litovli utekla veteránská bedna triu Ševčík-Náhlík-Lubojacký jen těsně, když obsadili nepopulární 4. místo.

Trutnov byl díky hezké a překvapivě suché trati příjemnou tečkou za letošním kolotočem KPŽ, byl však také za celou uplynulou sezónu jedinou destinací, kde místní pořadatelé nedokázali poskytnout prostor pro týmové stany - doufejme, že to není předzvěstí nového trendu pro příští rok.

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet