kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
17.2.2009 / Superior Team Issue CRB

Představujeme vám nejnovější přírustek ve flotile silničních strojů Superior Riders - nekompromisní zbraň postavenou na rámové sadě Superior Team Issue CRB.

Základem kola je slopingový karbonový rám Superior Team Issue CRB dodávaný v setu s vidlicí, hlavovým složením FSA, sedlovkou FSA K-Force a podsedlovou objímkou 1 One - ta byla však nahrazena její dvouprůměrovou setřičkou, která je pro kombinaci karbonového rámu a sedlovky ze stejného materiálu optimální.

Řazení a pohon byl svěřen letošní novince - kompletně přepracované sadě Shimano Dura Ace 7900. Kromě agresivního designu, který vyžaduje na silničním kole chvíli zvyku, je nejpatrnější inovací přesun veškeré řadící a brzdové kabeláže pod omotávkou po vzoru Sramu a Campagnola. Již tak vynikající ergonomie dualů byla ještě vylepšena "vyhnutím" pák směrem od řídítek, v čemž lze opět vystopovat insiraci u amerického konkurenta. Tradičně sada shodila několik gramů hmotnosti při deklarovaném mírné nárustu tuhosti. Zásluhu na tom mají například důkladně odfrézované brzdové čelisti, karbonové brzdové páky a vodítko přehazovačky a lahůdka v podobě dutého velkého převodníku.

Rychlost dávají kolu především kola - místo gramařských experimentů zde dostal prostor top model hliníkové produkce Fulcrumu - model Racing Zero, který představuje impozantní poměr mezi tuhostí, nízkou hmotností a skvělou aerodynamikou. Na frézované ráfky jsou obuty klasické pláště Schwalbe Ultremo, které i přes absenci jakéhokoli náznaku dezénu disponují skvělou adhezí, za což vděčí především použité směsi.

Celokarbonové sedlo Fi'zi:k Arione CX Carbon, prinášející při hmotnosti 159 g až neuvěřitelnou míru pohodlí, kraluje ostatním komponentům v podobě top modelu sedlovky FSA, oversize představce North Stem Lite-OS Ti s titanovými šrouby a lehkých hliníkovým řídítek.

Nezanedbatelnou součástí silničního kola je omotávka. Ta je zde zastoupena novinkou v ČR - superlehkou polymerovou omotávkou Lizard Skins DSP Bar Tape, která poskytuje nejen naprosto vyjimečný komfort a tlumení vibrací ( srovnatelný snad jen s více vrstvami klasické omotávky ), ale i perfektní adhezi a jistý úchop za sucha i mokra. Zajímavostí je, že žluté provedení Lizard Skins DSP Bar Tape ( vybírat lze z osmi barev ) zdobilo Cervélo vítěze loňské Tour de France Carlose Sastreho.

Hmotnost takto sestaveného kola ( velikosti rámu 48 cm ) činí 6.9 kg bez pedálů - to vše bez jakýchkoli kompromisů v oblasti tuhosti, komfortu nebo snad bezpečnosti.

specifikace:

rám: Superior Team Issue CRB ( vel 48 cm )

vidlice: s holkou ( karbon, alu krk )

sada: Shimano Dura Ace 7900 ( 53x39z., 175 mm, 11-23z., přesmykač na navářku )

kola: Fulcrum Racing Zero

sedlo: Fi'zi:k Arione CX Carbon

pláště: Schwalbe Ultremo

ostatní komponenty: FSA, North, 1 One, Lizard Skins

hmotnost: 6.9 kg ( 7.2 kg s pedály Shimano 105 )

Za spolupráci při stavbě kola děkujeme firmě Superior ( Superior, 1 One, Fulcrum, FSA, Fi'zi:k ),  Profil Bicycles ( Shimano ) a Bikezone.cz, která je výhradním dovozcem značky Lizard Skins do ČR

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet