kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
3.3.2009 / Karlovská 50 aneb Superior Riders v bílé stopě

O obrovském štěstí mohou mluvit všichni ambiciózní účastníci tradičního lyžarškého závodu volnou technikou konaného minulou sobotu ve Velkých Karlovicích - dva největší favorité a adepti na vítězství se totiž shodou nepříjemných okolností nakonec vůbec nepostavili na startovní čáru.

Výběr toho nejlepšího, co kdy v dresech Superior Riders svištělo bílou stopou - duo Victor a Humr se s dostatečným předstihem dostavilo do místa konání Karlovské 50 a poté, co jeho nordický servisman Olaf vybalil lyže z vaků Thule, započalo předstartovní přípravu

Humr, plně se řídící radou ostříleného Varlata Žaludise: "Před klasickým závodem je nejdůležitější pořádně se rozbruslit", se vyrazil rozjíždět na skejtových Atomicích ( konkrétně páru 63c ). Vedle něj jedoucí Victor, neúnavný pěstoun klasiky, známý svým vytříbeným stylem a až nadpozemsky vyvinutým citem pro odraz, pich i skluz, však po několika kilometrech v zahřívacím tempu začal pociťovat povědomé tlaky a brzy si uvědomil, na co ráno doma zapoměl... započal urputný boj s kšandami, zipy a knoflíky, ze kterého sice vyšel náš hrdina vítězně a nespokvrněn, startovní výstřel, který z dáli zazněl však naznačil, že trval až příliš dlouho. Martin, který svého druha včas opustil, se dostavil do prostoru startu včas. Pohled na Olafa, marně hledajícího klíček od buňky se všemi klasickými lyžemi uvnitř, však znamenal i pro něj konec nadějí na účast v závodě.

Oba Rideři tak alespoň povzbudili své soupeře ( mezi nimi například bývalý člen týmu Svatopluk, "krokodýl" Radek Šíbl, pan kancléř Motýl, několik generací Barošů,... ) a využili hezký den a skvěle vypreparované tratě k náročnému tréninku s důrazem na nácvik dostatečné slinivosti a vítězné držení lyží - právě tyto zdánlivě bezvýznamné detaily totiž dělají z obyčejných smrtelníků pravé krále bílé stopy.

Kompletní Výsledky Karlovské 50 najdete zde

To, že je běžecké lyžování nedílnou součástí zimní přípravy české cyklistické špičky dokumentuje naše obsáhlá fotogalerie Cyklisté v bílé stopě, ve které najdete hned několik mistrů republiky v akci na "čertovských prkýnkách"

 

 


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet