kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
21.5.2011 / Silesia Bike Maraton, Opava

Již jedenáctým ročníkem oblíbeného Silesia Bike Maratonu ožila o uplynulém víkendu Opava. A jelikož je právě tato cyklistice zaslíbená destinace momentálně domovem téměř poloviny členů Superior Riders, byla Silesia jedním z týmových vrcholů sezóny.

Pořadatelský tým okolo Michala Hájka tradičně pracoval na 120% a v posledních dnech před startem vypiplal suchou a rychlou trať k naprosté dokonalosti. Díky zástupu usměvavých tet na prezentaci bylo i jindy děsivé a zdlouhavé přihlášení osmičky závodníků doslova hračkou a nepříjemné nebylo ani jejich následné „očipování".

Superior Riders se rozdělili rovným dílem na krátkou (55km) i dlouhou trať (90km). Do rychlé sestavy byl letos nominován Liborek, Victor, Petr G. (čti: Dží) a teta Dominika, vytrvalecké trio ve složení Mareček, Zajda a Humr nedoplnil nikdo jiný, než světoznámý trenér týmu Varlat Žaludis! Varlat se tak po letech vrátil na místo, kde kdysi, ještě jako člen Lokomotivu Kaunas, vzbuzoval svými výkony i vizionářským outfitem tolik obdivu.

Dlouhá trať odstartovala zHorního náměstí v 9 hodin a již v prvním stoupání v Raduni převzal iniciativu Humr a kompaktní pole jezdců nadělil rychlým tempem na menší skupinky. Přemotivovaný předseda však přecenil možnosti svého těla oslabeného čínským virem GW34 a na vrcholu stoupání se jako první s náskokem objevil Niki Ivanov a zahájil spanilou jízdu vstříc vítězství. Osamocený předseda vystoupal na druhé pozici ještě pověstnou Kalvárii, za první občerstvovačkou jej však začal předjíždět jeden závodník za druhým, včetně skvěle jedoucího Zajíce. Markovy ambice mezitím ukončil ostrý kámen, který proťal bok jeho pláště a nejzkušenější člen týmu tak již pouze tréninkově absolvoval alespoň krátkou trať.

Ta oficiálně odstartovala v 10:30 a brzy po startu utvořilo pánské trio Superior Riders kompaktní a ukázkově spolupracující skupinku, kterou rozdělil až defekt největšího favorita Petra G. Velice pěkně si počínala i teta Dominika, do Kavárie se však nechala až příliš strhnout davy fanoušků a na vrcholu stoupání se jí udělalo značně nevolno.

Nejdřív dorazil do cíle Silesie předseda Humr, který se v závěru závodu dokázal ještě vzchopit a drtivým finišem se i díky smolnému defektu famózně jedoucího Pižmoně Nikiho prodral na celkové 3. místo. Podobné zmrtvýchsvstání předvedl po opravě defektu i Petr G., když dokončil krátkou trať jako 9. a stal se tak vítězem kategorie mužů nad 40 let. Za ním prolétli cílem s minimálními odstupy postupně Zajda jako 5. muž celkového pořadí 90km trati a zasloužený vítěz nabité kategorie nad 30 let, Victror (11. celkově, 3. v kat.), který předvedl dechberoucí špurt Jirkou Oslizlem mladším a blok Superior Riders uzavřel Liborek na 13. místě. Statečně jedoucí Varlat všechny překvapil 96. místem. Teta Dominika si během vyvrhování na vrcholu kalvárie zablokovala krční páteř a v bolestech dokončila jako 10. žena na 253. místě celkově.

V cíli pokračoval program nejdříve nápravou zad tety Dominiky, které se ochotně ujala pravá profesionálka, teta Oslizlová a z Přímotopích skladů jí byl dokonce vyskladněn i slušivý fixační límec (děkujeme), následovalo vyhlášení těch nejlepších, tombola a široko-daleko vyhlášený večírek s plejádou největších celebrit opavské cyklistiky.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet