kontakt_ico  Kontakt
home_ico  Home
fb
15.10.2011 / Veřejný přespolní běh přes Slavkovský lesík, Slavkov u Opavy

O uplynulém víkendu hostila Opava hned dvě prestižní běžecké akce. Stejně jako řada jiných opavských cyklistů neodolali nenahlédnout do světa krátkých trenýrek, vytahaných tílek a kompresních podkolenek ani Superior Riders.

Prvním závodem, konaným doslova od nepaměti, byl sobotní Veřejný přespolní běh přes Slavkovský lesík, kde jako obhájce loňského zlata nesměl chybět především předseda Humr. Ze známých cyklistů se do této oblíbené destinace dostavil mimo jiné i Liborek, celý klan Najserů, Portor Henžo a další. Superior Riders budili pozornost již od rána, když jejich týmový vůz dokázal díky famózní brodivosti a trucktrialovým zkušenostem posádky, jako jeden z mála, překonat zákeřný brod u fotbalového hřiště, který dal zabrat i gazíku BikeOne.

Nejdříve byl na programu běh dětí, v němž stříbrnou medailí potěšil Kája Najser. Jeho bratr Vašík si naopak na startu postavil hlavu a závod dokončil pouze promenádní chůzí. Pro příští rok proto pořadatelé po vzoru dostihů nejspíše opět povolí startovní asistenty s bičíky.

V 10 hodin pak začali na krásný, téměř tříkilometrový okruh vybíhat v minutových intervalech starší kategorie, od svůdných dorostenek po zkušené běžecké matadory. Mezi nimi chyběl největší favorit Aleš Zajíc a boj o celkové vítězství tak byl letos otevřený a mimořádně dramatický. Díky Pavlu Ševčíkovi, který i v čerstvých 50-ti letech (blahopřejeme) dokáže hlásit mezičasy jako nikdo jiný, nakonec dokázal předseda dohrát 8.1 km dlouhou hru do vítězného konce. Nebezpečně rychlý byl tradičně skvostný běžec Peťa Nyč, stejně jako mocný Portor, nad jehož výkonem se však snáší stín obvinění z nedovolené pomoci - podle anonymního udání si prý na nestřežených lesních úsecích "přišlapával" svým mohutným pyjem. Cílová prohlídka slipů však prokázala pouze stopové množství jehličí, načež zástupkyně jury protest zamítla.

Velký rozruch vzbudil na trati Liborek, jehož číslo prosáknuté krví bylo neklamným dúkazem srážky s divočákem. I přes tento bivojovský incident však dokázal vybojovat druhé místo pro Superior Riders na bedně kategorie Elite. Elitním ženám pak vévodila olympionička Renča, třetím místem překvapila Hadova družka Zuzka Ševčíková.


» fotografie z akce

» Návrat

Superior Riders E-SHOP

Nejjednodušší cesta k vybavení týmu Superior Riders a dalším produktuktům jeho partnerů   » více...

Superior Riders E-SHOP

Kalendář závodů

V kalendáři najdete odkazy na propozice, výsledky, reporty a fotky z jednotlivých závodů   » více...

Nevíte si rady s tréninkem?

Tréninkový poradce Superior Riders Vás zasvětí do tajů efektivního tréninku a správné výživy   » více...

Máte technický problém?

Řešení technických problémů, návody, tipy a servisní manuály pohledem Superior Riders   » více...

Fotogalerie

Fotografie ze závodů, výletů, soustředení a nejrůznějších dalších akcí. » více...

Supriders © 2008 l Developed by Kinet